Moje dzisiejsze zainteresowania kształtowały się już w dzieciństwie: w pracowni graficznej mojej Mamy, w domach obu moich Babć, śladem których szyłam swoje pierwsze torebki, w klasie do "pracy techniki", gdzie można było pomajsterkować. Mimo planów, nie zostałam informatykiem, jak mój Tata, za to pozostałam wierna słowom, które mi zawsze powtarzał:
„Rób swoje i nie przejmuj się”
Rozwijam więc swoje zawodowe światy – architekturę, projektowanie i przetwarzanie. Patrzę na przedmioty, które ktoś uznał za bezużyteczne i widzę ich fakturę, właściwości, potencjał. Interesują mnie odpady produkcyjne i takie codzienne: papier, tkaniny, metale, drewno, tworzywa sztuczne. Najczęściej powstają z nich drobiazgi, takie jak biżuteria, ale także ubrania lub dodatki do wnętrz. To z inspiracji architekturą biorą się surowe materiały, proste, modułowe formy, z kolei miłość do mody dodaje im charakteru w postaci soczystych, wyraźnych barw.

UPCYKLING
Przygodę z upcyklingiem zaczęłam, kiedy studiowałam architekturę na Politechnice Śląskiej. Z resztek materiałów do makiet architektonicznych powstały pierwsze kolczyki. Wzbudziły zainteresowanie, więc eksperymentowałam dalej. Kolekcję dyplomową w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru wykonałam z materiałów pochodzących w większości z second handów i farbowanych przeze mnie. Dodatki – biżuteria czy buty, również powstały z odpadów z pracowni reklamowej. Było to podyktowane nie tylko studenckim budżetem, ale przede wszystkim budzącą się we mnie świadomością, że produkujemy i konsumujemy stanowczo za dużo. Doświadczenie w zawodzie architekta od kilku lat zdobywam w śląskiej pracowni architektonicznej, która jest jednym z prekursorów rewitalizacji budynków poprzemysłowych w Polsce oraz użycia niekonwencjonalnych rozwiązań i materiałów w architekturze.

PROJEKTOWANIE ZRÓWNOWAŻONE
Moje projekty za każdym razem w mniejszym czy większym stopniu wpisują się w nurt działań zrównoważonych. W 2012 roku wraz z mamą Julianną i przyjaciółką Karoliną założyłam serwis internetowy dizajneko.pl , który miał być miejscem spotkań świadomych konsumentów i projektantów, wytwarzających proekologiczne produkty. Aktualnie sprzedajemy tam tylko własne produkty - zaprojektowaną przeze mnie upcyklingową biżuterię. Wspieramy różne inicjatywy proekologiczne, mamy blog o dizajnie ekologicznym z działem instrukcji ZróbToSam. Pod szyldem dizajneko prowadzę kreatywne warsztaty recyklingowe. Projektuję ekologiczne upominki i gadżety reklamowe oraz doradzam, jak ekologicznie urządzić wnętrza.

LATAJĄCE KRĘGI
Od 2013 roku jestem organizatorką Latających Kręgów na Śląsku . Są to bezpłatne spotkanie networkingowe dla przedsiębiorczych kobiet, wymyślone przez Agatę Dutkowską – założycielkę Latającej Szkoły dla Kobiet w Krakowie.

PRYWATNIE
Jestem mamą dwóch cudownych Chłopców i żoną wspaniałego Mężczyzny.

Chcesz wiedzieć co o biżuterii sądzą jej Właścicielki?

Zobacz opinie moich Klientek

Poznaj wybrane projekty

Lubię prostotę i modułowość, elementy powtarzalne, lubię kolorowe wzory a także pościągliwą monochromatycznść

PODOBA CI SIĘ COŚ? MOŻE CHESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? NAPISZ DO MNIE!

kasia@dizajneko.pl