ARCHITEKT
Jestem architektem kubaturowym (tym od budynków).
Możesz mi powierzyć zarówno projekt całego domu od projektu budowlanego po wnętrze szafy w zabudowie.
Mam doświadczenie w projektowaniu na każdym etapie procesu projektowego. Projektowałam w dużej pracowni budynki biurowe, prywatne domy, wnętrza lokali gastronomicznych, pojedyncze pokoje, meble i także biżuterię.
Najważniejsza jest dla mnie praca blisko człowieka i jego potrzeb. Szanuję Twój czas, gust i pieniądze. Znajdziemy wspólnie takie rozwiązania, które będą pasować do Twojego stylu życia i budżetu.
Stawiam na rozwiązania przyjazne środowisku, wolę odnawiać i przerabiać zamiast wyrzucać. Jeśli chcesz kupować nowe rzeczy, wybierzemy te dobrej jakości, żeby długo służyły i ładnie się starzały.
Takie podejście pozwoli Ci:
- oszczędzić sporo pieniędzy,
- dostrzec potencjał mebli i dodatków, które już masz,
- obudzić w sobie kreatywność,
-zrobić coś dobrego dla Ziemi.

HOBBY
Wybrałam studia architektoniczne zamiast informatycznych, bo nie chciałam spędzić całego życia przy komputerze. Kiedyś opowiadałam to jako żart, dziś czuję, że mi się udało. Poza projektowaniem, wizytami na budowie i w sklepach branżowych, prowadzę kreatywne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Patrzymy na przedmioty, które ktoś uznał za bezużyteczne i dostrzegamy ich fakturę, właściwości, potencjał. Wykorzystujemy je na warsztatach i przetwarzamy w rzeczy piękne i potrzebne.
Martwi mnie stan środowiska naturalnego, dlatego w mojej pracy i życiu prywatnym kieruję się zasadą "less waste" (mniej marnowania).

Wierzę, że rozwój technologii i cywilizacji może iść w parze z ochroną środowiska naturalnego.
Chciałabym, aby życie w zgodzie z naturą nie było kwestią wyboru czy wyrzeczeń, a normalnością.
Wierzę, że Ziemia poradzi sobie bez ludzi, natomiast ludzie bez niej nie.

PRYWATNIE
Jestem mamą dwóch cudownych Chłopców i żoną wspaniałego Mężczyzny.
Uwielbiamy wycieczki rowerowe. Razem odkrywamy okolice Pustyni Błędowskiej i Jury Krakowsko-Czestochowskiej.
Gramy w planszówki i oglądamy kabarety.

Poznaj opinie moich Klientów

Lokal gastronomiczny

Bardzo, ale to bardzo jestem zadowolona ze współpracy z Kasią. Pomogła mi zmienić wnętrze lokalu tak, by nie naraziło mnie to na zbyt duże koszty, a środowisko na zaśmiecanie. Potrzebna była przebudowa baru, by spełniał wymogi sanitarne. Projekt został wykonany szybko i skutecznie. Wszystkie rady i pomysły były przemyślane i trefne w 100%. Dzięki Kasi lokal prezentuje się bardzo ładnie i jednocześnie skromnie. Mało tego, to właśnie Kasi zawdzięczam odkrycie mojego talentu do tworzenia czegoś z czegoś już niepotrzebnego. Wykorzystałam butelki, puszki oraz słoiki do tworzenia lamp i kwietników. Ogromna jest radość i satysfakcja i samodzielnego tworzenia. Moja współpraca z Kasią jest przykładem na to, że zdalna praca jest równie skuteczna i efektywna. Już wkrótce planuję kolejną metamorfozę lokalu i mam nadzieję, że Kasia znajdzie czas, aby przeprowadzić ją razem ze mną.
Jolanta Kamińska, Pizzeria La Nostra, Kudowa Zdrój lanostra-kudowa.pl

Przestrzeń kreatywna

Z Kasią mieliśmy okazję współpracować na etapie koncepcji adaptacji jednego z budynków Przestrzeni Kreatywnej Kotulińskiego 6, którą tworzymy w dawnej przypałacowej gorzelni. Szukaliśmy wówczas pomysłów i sposobów na adaptację dawnej przestrzeni magazynowej do nowej funkcji – przestrzeni eventowej z wykorzystaniem drewna i materiałów z odzysku. Kasia chętnie podjęła temat – zaproponowała kilka rozwiązań popartych przykładami konkretnych realizacji. Ostateczne rozwiązanie jest wynikiem naszych wspólnych przemyśleń, ale Jej udział i inspiracje były dla nas bardzo pomocne. Polecam!
Dorota Proske, K6/ Kotulińskiego 6 Slow Events, Czechowice-Dziedzice, kotulinskiego6.pl

Mieszkanie na poddaszu

Kupiłem mieszkanie na poddaszu, poprosiłem Kasię o rozplanowanie jego układu, bo nie byłem pewny jak zmieścić wszystko na 30 m2. W trakcie załatwiania formalności okazało się, że mogę wykupić cały strych. Z 30 zrobiło się prawie 80 m2 i tym razem potrzebowałem je dobrze zagospodarować. Kasia zaproponowała kilka układów mieszkania, podkreśliła ich wady i zalety. Razem wybraliśmy ten najlepszy i przystąpiłem do realizacji. Wiedziałem jaki efekt chcę uzyskać, ale wszystkie meble i kolorystykę konsultowałem z nią przed zakupem. Uchroniła mnie przed kilkoma błędnymi decyzjami. Polecam taką formę współpracy!
Seweryn Kompa, Kudowa Zdrój

Metamorfoza kuchni i pokoju dziennego

Bardzo dziękuję Kasi Kruszenko za świetne projekty kuchni i pokoju. Wykorzystałam je maksymalnie i jestem z tego mega zadowolona. Zwłaszcza kuchnia z hitem, który każdemu sprzedaję, czyli farbą do płytek oraz regał na książki, który teraz też jest biały :-) w chwilach zwątpienia Kasia ratowała mnie swoimi profesjonalnymi radami, m.in. w sprawie wyboru wałka do malowania mebli. Polecam porady u Kasi z całego serca. Dziękuję, Kasiu :-)
Wioletta, Kęty

Wirtualna wizyta architekta w kuchni pani Marty

Bardzo podobała mi się forma współpracy. W dzisiejszych czasach skraca się dystans i Internet daje możliwość korzystania z usług osób nie mieszkających tuż za rogiem. Podczas rozmowy bardzo podobało mi się twoje podejście: szukałaś możliwości i najlepszych rozwiązań, nie proponowałaś rozwiązań typu „wywal wszystko i zacznij od zera”. Proponowane rozwiązania były delikatną zmianą, nie inwazyjną a jednocześnie pomocną zmianą. Ważnym elementem była atmosfera podczas rozmowy, twoja uważność w słuchaniu, kiedy mówiłam, że czegoś nie chcę to nie forsowałaś danego pomysłu. Także podnoszenie na duchu i słowa „ee nie jest tak źle, albo tutaj można zrobić tak, albo tak...”. Dużą wartością jest info zwrotna i tablica z konkretnymi inspiracjami. Generalnie potrzebuję zobaczyć pomysł na rysunku, dlatego wszelkie wizualne pomysły dla mnie super. Mocnym punktem tej tablicy jest zdjęcie mojej kuchni i dorysowany blat (pokazanie rozwiązania), to pozwala na szybkie zobaczenie danego rozwiązania w mojej przestrzeni. Szczególnie na podkreślenie zasługuje pokazanie różnorodności pomysłów/ rozwiązań, a to jest ważne, bo jest duża szansa, że któryś wpadnie w gust. Tak było u mnie. Jeden pomysł skradł moje serce ;-) Dużą pomocą jest podawanie przez Ciebie konkretnych linków do produktów, to bardzo ułatwia (nie musze się zastanawiać, jaki produkt wybrać) – jest to dla mnie rada eksperta, którą szczególnie sobie cenię. Marta

Wirtualna wizyta w pokoju dziecka

Rozmowa nie była długa, ale dla kogoś kto ma jakieś własne wstępne pomysły na wystrój idealna. Mogłam sobie zweryfikować kilka swoich wizji, uzyskać informację zwrotną od profesjonalistki na temat tejże wizji. W punktach, w których sama utknęłam (np wygląd szafy) otrzymałam ciekawą propozycję. Sam kontakt była bardzo fajny i sympatyczny. Konkretne uwagi, bardzo szybka ocena przestrzeni i jej możliwości. Wzięcie pod uwagę pasji i upodobań córki i próba połączenia ich z praktycznymi możliwościami bardzo udana. Popdobała mi się tablica inspiracji, któa otrzymałam po rozmowie. Kamila

Wirtualna wizyta w pracowni florystycznej

Wirtualne spotkanie. Spojrzenie na mój świat w nowy sposób. Dla mnie zaskakujący, pokazujący że nie widzę wszystkich możliwości wnętrza. Porady proste z szybkim efektem. Bardziej czaso i pracochłonne niż kosztowne. Propozycje wykorzystuję i realizuję krok po kroku. Klucz do ogrodu, Pracownia Florystyczna

Wirtualna wizyta w kuchni Pani Magdy

Jestem bardzo zadowolona, wizyta pozwoliła mi poukładać wszystko w głowie :) Magda

Metamorfoza mieszkania

Bardzo dziękuje Kasi za pomoc w metamorfozie mojego mieszkania. Nie wyobrażam już sobie teraz, że podjęłabym się tego wyzwania sama, bez jej wsparcia. Kasia pomogła mi kompleksowo: począwszy od wsparcia w decyzji dotyczącej odświeżenia podłogi drewnianej (w tym wyboru lakieru, listew przypodłogowych), następnie w wyborze rolet na okna oraz ustaleniu kolorystyki ścian, w tym także wyborze konkretnych już farb i tapety. Współpraca obejmowała również aranżację salonu- projekt wnętrza i znalezienie do niego odpowiednich mebli. W całym tym procesie Kasia zawsze uwzględniała moje potrzeby, ograniczenia i możliwości lokalowe, preferowaną przeze mnie estetykę wnętrz i oczywiście środki pieniężne, jakie na remont planowałam przeznaczyć. Pracujemy obecnie nad kolejnym projektem, tym razem odświeżenia kuchni, a następnie remontu łazienki. Polecam współpracę z Kasią w każdej możliwej formie, jestem pewna jej zaangażowania, kreatywności i profesjonalizmu! Karolina, Kraków